Wizyta w arboretum

16 maja 2019 r. uczniowie z fakultetu geograficznego z kl. I i II uczestniczyli w wycieczce do arboretum – ogrodu dendrologicznego w Wojsławicach. Jest to filia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wizyta w ogrodzie rozpoczęła się wspólnym pieczeniem kiełbasek na ognisku. Następnie uczniowie uczestniczyli w grze terenowej, polegającej na odszukaniu obiektów ukrytych w różnych miejscach. Młodzież zapoznała się także z rodzajami skał, które są eksponowane w Georetum – wydzielonej części ogrodu z okazami skał.

Nasza wizyta w arboretum zbiegła się z okresem kwitnienia różaneczników i azalii (największa kolekcja w Polsce).

W Wojsławickim Arboretum można nie tylko poznać rośliny, jakie trudno zobaczyć gdzie indziej – można w nim także wspaniale wypocząć.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały: M. Bolisęga, J. Stawicka, A. Podlaha.

Autorka zdjęć: Patrycja Furtak, kl. II a

Aleksandra Podlaha