SPORTOWA FESTA ITALIANA W I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W BRZEGU

Dnia 5 czerwca w letniej atmosferze odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym sportowa festa italiana, nawiązująca do włoskiej tradycji obchodów Święta Republik i zakończenia roku szkolnego. Honorowymi gośćmi festy były przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola ,,Poziomka" ze Skarbimierza-Osiedla.

Uczniowie naszej szkoły wraz z młodszymi podopiecznymi brali udział w konkurencjach sportowych takich jak: rzuty do kosza, skoki przez skakankę, strzelanie z łuku, strzały na bramkę i turniej badmintona. Zawody sportowe przeplatane były konkurencjami ze znajomości kultury włoskiej i języka włoskiego. Były to siamo artisti - malowanie pizzy, siamo stilisti - konkurs o włoskich kreatorach mody, siamo turisti - quiz ze znajomosci miast włoskich, siamo cuochi - nazywanie włoskich makaronów oraz siamo poligloti czyli jakie znamy włoskie słowa.

Każda drużyna zbierała punkty za poszczególne konkurencje. Nasi goście otrzymali medale a  licealiści - dyplomy. Najwięcej punktów zebrała klasa 2a zajmując I miejsce. Włosko-sportowy dzień zakończył się akcentem muzycznym czyli wspólnym śpiewaniem przeboju ,,Felicita". Po zabawie na wszystkich uczestników czekała uczta kulinarna.  Wszyscy ze smakiem zjedli pizzę - typowe danie kuchni włoskiej.

Dzisiejszy dzień był okazją do wspólnej zabawy, poszerzenia wiedzy o Włoszech i rywalizacji sportowej.

Agnieszka Krzywańska

Magdalena Wańczycka