Duma nas rozpiera!

W dniu 17 czerwca 2019 roku w gościnnych progach Zamku Piastów Śląskich odbyła się niecodzienna uroczystość. Starosta Powitu Brzeskiego, Pan Jacek Monkiewicz, nagrodził za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie w roku szkolnym 2018/2019 uczniów szkół ponadgimanzjalnych. Wśród wyróżnionych nie zabrakło naszych "diamentów", czyli uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu.

Wśród nagrodzonych za wybitne osiągnięcia w nauce znalazły się trzy uczennice I LO:

1. Klaudia Płonka - kl. 1b,
  2. Marcelina Białek - kl 1c,
  3. Julia Dzieduszyńska - kl 1c.

Wszystkie dziewczęta osiągnęły bardzo wysoką średnią i znacząco angażowały się w życie kulturalne i sportowe szkoły co zostało nagrodzone stypendium Starosty Powiatu Brzeskiego. Gratulujemy!

Obok nagród za wyniki w nauce nagrodzono również uczniów naszej szkoły reprezentujących Powiat Brzeski w rozgrywkach sportowych na szczeblu wojewódzkim.  W gronie nagrodzonych znaleźli się:

1. Kowalski Jakub - srebrny medal w halowej piłce nożnej
  2. Tysier Mateusz - srebrny medal w halowej piłce nożnej
  3. Lubczyk Mateusz - srebrny medal w halowej piłce nożnej, brązowy medal w  piłce ręcznej
  4. Bujak Krystian - brązowy medal w  piłce ręcznej
  5. Stachera Nicola - złoty medal w sztafetowych biegach przełajowych, brązowy medal w halowej piłce nożnej, brązowy medal w  piłce nożnej, srebrny medal w koszykówce dziewcząt,
  6. Stachera Kamila - srebrny medal w indywidualnych biegach przełajowych, srebrny medal w biegu na dystansie 800m, złoty medal w sztafetowych biegach przełajowych, brązowy medal w halowej piłce nożnej, brązowy medal w  piłce nożnej, srebrny medal w koszykówce dziewcząt,
  7. Szklarz Julia -złoty medal w sztafetowych biegach przełajowych, brązowy medal w halowej piłce nożnej, brązowy medal w  piłce nożnej,
  8. Płonka Klaudia - brązowy medal w  piłce nożnej,
  9. Nowakowska Nikola - złoty medal w sztafetowych biegach przełajowych, brązowy medal w halowej piłce nożnej, brązowy medal w  piłce nożnej,
  10. Dzieduszyńska Julia - srebrny medal w koszykówce dziewcząt, brązowy medal w biegu na dystansie 100m., złoty medal w sztafetowych biegach przełajowych

Dzięki świetnym występom na arenach sportowych w roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła zdobyła I miejsce w rywalizacji sportowej szkół Powiatu Brzeskiego co zaowocowało nagrodą pieniężną na rzecz szkoły. W imieniu szkoły nagrodę odebrała Pani Dyrektor, mgr Katarzyna Grochowska.

Wyróżniono również nauczycieli wychowania fizycznego z naszej szkoły - mgr Beatę Czyż, mgr Przemysława Kiełtykę oraz mgr Arkadiusza Uloka - pod kórych opieką przygotowywali się i startowali wszyscy wyróżnieni uczniowie.

Uroczystość, jaka miała miejsce w Zamku Piastów Śląskich, wzbogacona została o program artystyczny, w którym również zaprezentowali się nasi zdolni uczniowie. Weronika Florków, Julia Krężel, Natalia Leszczyńska, Klaudia Płonka, Zofia Przystajko, Anita Tokarz, Natalia Ukleja, Zofia Wierzbicka zaprezentowały taniec współczesny, a Marcelina Białek oraz Julia Dzieduszyńska wystąpiły z pokazem charlestona. Grupy taneczne przygotowywały: mgr Katarzyna Grochowska oraz mgr Beata Czyż. W program wpleciono też część muzyczną, w której zaprezentowała się Zuzanna Macierzyńska z klasy 1a. W przygotowaniu programu uczestniczyli również nauczyciele: mgr Agnieszka Krzywańska oraz mgr Arkadiusz Ulok.

Zdjęcia pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/powiatBrzeg/posts/3329775027048461

Autor tekstu: mgr Michał Szkudlarek