Zakończenie roku szkolnego w I LO

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. Dnia 19 czerwca 2019 roku oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów, nowych doświadczeń. Pani dyrektor Katarzyna Grochowska podsumowała mijający rok w szkole, podziękowała uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i wysiłek włożony w nauczanie i osiąganie jak najlepszych wyników. Po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotkali się w pełnym składzie, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie. Świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy oraz nagrody wręczyła pani dyrektor Katarzyna Grochowska i wychowawcy poszczególnych klas następującym uczniom:

Klasa 1 a: Zuzanna Ślimak, Wiktoria Jabłońska, Monika Świder, Oliwia Turkiewicz, Jagoda Sobiegraj, Julia Bauk i Amanda Jasińska.

Klasa 1b: Klaudia Płonka, Julia Krężel, Milena Obierzyńska, Zofia Wierzbicka, Weronika Florków, Wiktoria Sowa i Dawid Ślęzak.

Klasa 1c: Julia Dzieduszyńska, Marcelina Białek, Emilia Szymańska, Natalia Nowicka, Michał Suski, Przemysław Perec, Mikołaj Macek.

Klasa 2 a: Wiktoria Czupiał i Klaudia Jęczalek.

Klasa 2 b: Julia Kret, Justyna Liszka, Justyna Pawluk, Marta Rusnak, Martyna Misiewicz.

Klasa 2 c: Zuzanna Antonów, Karolina Boczek i Karolina Mielczarek.

Nagrodę za 100% frekwencję otrzymał Maksymilian Kowalik z klasy 2a.

Czas spędzony w szkole to nie tylko czas poświęcany nauce i poszerzaniu swojej wiedzy, to również miejsce, gdzie uczniowie spędzają swój czas na rozwijaniu pasji,między innymi sportowych. Kończący się rok szkolny był dla I LO bardzo udany. Uczniowie, którzy przyczynili się do sukcesu szkoły, zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami przez panią dyrektor oraz nauczyciela wychowania fizycznego Przemysława Kiełtykę. Wśród nagrodzonych są medaliści: Jakub Kowalski, Mateusz Tysier, Mateusz Lubczyk, Krystian Bujak, Nicola Stachera, Kamila Stachera, Julia Szklarz, Klaudia Płonka, Nikola Nowakowska, Julia Dzieduszyńska oraz finaliści: Zuzanna Antonów, Maria Stanisławska, Małgorzata Szymczak, Wiktoria Sowa i Kamil Kowal. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawców: Anny Bogdańskiej, Agnieszki Krzywańskiej i Aleksandry Podlahy.

Uroczystość prowadził duet- Julia Krężel i Piotr Romanowski. W nastrój letni i wakacyjny wprowadziły społeczność szkolną Julia Dzieduszyńska, Marcelina Białek i Klaudia Płonka, recytując poezję Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty. Wiersze i podziękowania dla nauczycieli przeplatane były piosenkami: „Świat w obłokach” w wykonaniu Zuzanny Macierzyńskiej oraz „Iść w stronę słońca” w wykonaniu Natalii Nowickiej. Całość dopełnił taniec charleston, w którym zaprezentowali się: Julia Dzieduszyńska, Marcelina Białek i gościnnie Jakub Maszkowski i Jakub Duda. Nad nagłośnieniem czuwali uczniowie klasy 1 c: Mikołaj Macek, Michał Suski oraz Przemysław Perec.

Rozpoczynające się wakacje to dla jednych czas na zasłużony odpoczynek i zabawę, dla innych zaś czas na pracę czy rozwijanie swoich pasji. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzący rok szkolny. Następny dzwonek dopiero we wrześniu.

tekst: Agnieszka Krzywańska
zdjęcia: Milena Obierzyńska, kl. 1 b