I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Brzegu

I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu z wizytą w stolicy

W dniu 15 października 2019 roku fakultet z historii z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu – klasy drugie oraz trzecie wraz z opiekunami – Panią Beatą Łukaszewicz i Panem Wojciechem Wolakiem odwiedził Warszawę.

Program wycieczki zawierał wizytę w Sejmie RP, Muzeum Chopina oraz Muzeum Narodowym. Wyjazd rozpoczął się bardzo wcześnie rano, gdyż nikt nie chciał być spóźniony tego dnia. Po kilkugodzinnej podróży autobusem wreszcie mogliśmy oglądać architekturę polskiej stolicy, tak doświadczonej podczas II wojny świtowej. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie budynku Sejmu połączone z oglądaniem obrad niższej izby polskiego parlamentu. Po pewnym czasie musieliśmy jednak ruszać dalej w drogę.

Następnym punktem było Muzeum Narodowe, w którym nasi uczniowie, podzieleni na dwie grupy, realizowali zajęcia tematyczne związane ze sztuką i literaturą, po czym każdy z nas miał możliwość indywidualnego zapoznawania się z fantastycznymi zbiorami muzeum.

Ostatnim etapem podróży była wizyta w Muzeum Chopina, jednego z najnowocześniejszych w Europie. Każdy z uczestników miał możliwość indywidualnego poznania życia i twórczości wybitnego polskiego kompozytora. Dużym zainteresowaniem cieszyły się interaktywne eksponaty oraz słuchawki, w których można było posłuchać dzieł Fryderyka Chopina.

Wszyscy zmęczeni, lecz bardzo szczęśliwi powróciliśmy późnym wieczorem do naszego miasta.

 

Wojciech Wolak

 • Kontakt

  I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

  ul. Armii Krajowej 7

  49-300 Brzeg

   

  tel. 77- 416-36-25

  fax 77-424-21-43

   

  e-mail: lo1brzeg@wodip.opole.pl