Spotkanie z koordynatorem ds. transplantacji

W dniu 24.10. 2019 r. naszą szkołę odwiedził regionalny koordynator transplantacyjny z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego  im. Jana Mikulicza -Radeckiego we Wrocławiu pan Andrzej Janoch. W czasie dwugodzinnego wykładu uczniowie klas biologicznych zostali zapoznani z różnorodnymi aspektami transplantologii, zarówno ze strony medycznej (dobór dawców, przygotowanie organów do transplantacji), jak i etyczno-prawnej. Pan Janoch uświadomił uczniom, że często przeszczepianie narządów jest jedyną metodą leczenia. Osoby pełnoletnie mogą wypełnić kartę dawcy, w której wyrażają swoją wolę do pobrana narządów po śmierci. Jeden dawca może uratować życie aż czterem osobom. Wykład był ciekawy i wzbudził duże zainteresowanie wśród młodzieży.

Autor: mgr A. Wojtachnio