Coraz bliżej Święta, czyli Jasełka 2019 w I LO w Brzegu

Grudzień każdego roku jest magicznym czasem. Miesiąc ten od zawsze kojarzy się dużej części ludzkości z wydarzeniami mającymi według tradycji miejsce ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, czyli z Bożym Narodzeniem. Dla społeczności uczniowskich wielu szkół jest to okres związany z odpoczynkiem w rodzinnym gronie, refleksją na temat mijającego roku, a także poczynieniem pewnych planów na rok kolejny.

Stało się już tradycją, iż w grudniu każdego roku młodzież I LO w Brzegu organizuje Jasełka.

W tym roku nie mogło być inaczej – 20 XII 2019 roku cała uczniowska społeczność została zaproszona do udziału w przedświątecznym wydarzeniu, nad którym opiekę sprawowali p. Beata Kozicka, ks. Marcin Wachowiak i p. Wojciech Wolak.

Po przeprowadzeniu prób oraz przygotowaniu Auli do Jasełek nastał wreszcie dzień, w którym nasze szkolne talenty miały okazję zaprezentować się szerszej publiczności. Oprócz tradycyjnej historii przyjścia na świat Pana Jezusa ważnym był refleksyjny wątek relacji w rodzinie, w której brak uczuć wypełniony był kosztownymi przedmiotami. Oprócz tego było dużo muzyki granej na żywo i kolęd, które wykonał szkolny chór. Na koniec p. Dyrektor Katarzyna Grochowska oraz ks. Marcin Wachowiak złożyli zgromadzonym życia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Autorami zdjęć są p. Michał Szkudlarek i p. Beata Łukaszewicz.

Opiekunowie wydarzenia pragną w tym miejscu podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w imprezie – z klas pierwszych i drugich, za wielkie zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu, dzięki czemu stworzono niesamowitą imprezę, wprowadzającą w klimat świąt.

mgr Wojciech Wolak