Konkurs pięknego pisania piórem w I LO

„Pierwsze zdanie jest jak obietnica. Przekonujesz czytelnika, żeby przewrócił kartkę lub przewinął stronę. Robisz wszystko, żeby Ci zaufał”(Joanna Wrycza-Bekier)- cytat ten był mottem I Konkursu literackiego „Magia słowa”, promującego piękne pisanie piórem, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu. Do udziału w nim zaprosiliśmy uczniów brzeskich gimnazjów i szkół podstawowych. Temat konkursowego opowiadania brzmiał: „Moje wymarzone wakacje”. Poziom konkursu był bardzo wysoki  i wyrównany. Uczniowie wykazali się kreatywnością i wyobraźnią artystyczną oraz umiejętnościami kaligrafii.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe, między innymi wieczne pióro.

Zmaganiom konkursowym towarzyszyła twórcza i przyjazna atmosfera.

Gratulujemy uczestnikom i zapraszamy kolejnych  młodych literatów i pasjonatów pisania piórem za rok!

Agnieszka Krzywańska

Grażyna Woźniak