KONKURS TURBOLANDESKUNDE

W piątek 6 grudnia 2019 odbył się szkolny etap konkursu o krajach niemieckiego obszaru językowego TURBOLANDESKUNDE.

Organizatorem tego corocznego wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła Szwajcarii.

Test z zakresu polityki, geografii, kultury, sportu, gospodarki i historii tego kraju rozwiązywali chętni uczniowie klas pierwszych i drugich.

Udział w konkursie pozwala uczniom rozwinąć zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi, otworzyć się na inne kultury, doskonalić umiejętność wykorzystania technologii informacyjnej do poszerzania i prezentacji własnej wiedzy oraz ćwiczyć umiejętność pracy w grupie.

Etap szkolny wygrała drużyna z klasy 1csp w składzie:

Justyna Mazur, Jan Stawicki i Nikodem Jacheć.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom a przede wszystkim zwycięzcom, którzy będą reprezentować naszą szkołę w etapie regionalnym konkursu.