Koncert charytatywny na rzecz schroniska w I LO

SCHRONISKO NIECHCIANYCH UCZUĆ

Jeśli kiedyś duma nadmierna
z człowieczeństwa w tobie zagości,
pójdź do schroniska niechcianych uczuć,
przechowalni niepotrzebnych miłości.

W każdej klatce mieszka ciężka dola.
Między pręty smutek wciska nos.
I na pewno nie załatwia sprawy
wzruszenie ramion, no cóż, taki los.

Barbara Borzymowska

Zima jest bardzo trudną porą szczególnie dla bezdomnych zwierząt, które w schronisku nie mogą liczyć na wygodną kanapę i ciepły kąt. Dlatego jak co roku w I LO w Brzegu zadbaliśmy o naszych ,,braci mniejszych" z Brzeskiego Schroniska ,,Przytul psisko".

Nauczyciele i uczniowie zorganizowali koncert charytatywny w ramach wolontariatu SK ,,Caritas". Dochód z koncertu przeznaczyliśmy na zakup dobrej karmy dla kotów i psów. Zebraliśmy również akcesoria dla zwierząt, takie jak legowiska, kuwety smycze i zabawki.

W przedstawieniu brali udział udziału uczniowie klas pierwszych i drugich. Śpiewali: Gabrysia Mastalerz, Jan Stawicki, Ola Seidel, Zuzanna Macierzyńska i MaciejJakubowicz. Na gitarach grali Julia Jandrysiewicz i Gracjan Kotowski, na trąbce zagrał Filip Hofman a na akordeonie Mateusz Zapotoczny.  Jurek Wdowiuk  wystąpił z recytacją. Koncert prowadziły Martyna Marciniak i Oliwia Kołodziej.Na zakończenie w atmosferę zbliżających się świąt wprowadził widownię chór z piosenką Merry Christmas Everyone . Opiekę artystyczną zapewniły panie Anna Karbowska, Anna Królak i Grażyna Woźniak.

Mamy nadzieję, że dzięki gorącym sercom wszystkich uczestników koncertu zima w schronisku będzie choć trochę lżejsza.

Grażyna Woźniak