I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Brzegu

Projekt "Pisz i czytaj"

 


 

     Misją projektu „Pisz i czytaj” jest propagowanie pisma odręcznego, które w obecnym świecie nowoczesnych technologii w szybkim tempie zanika, a ma ogromne znaczenie w rozwoju młodego człowieka. W celu podtrzymania umiejętności pisania odręcznego (a co za tym idzie – prawidłowego rozwoju i twórczego myślenia młodzieży) biblioteka przystępuje do udziału w projekcie.

     W zbiorach biblioteki znajduje się egzemplarz „Książki do… napisania”. Książka dla twórczych tradycjonalistów. Gotowa książka z twardą albumową oprawą, jest szyta, a w środku zawiera bardzo wysokiej jakości 300 stron do zapisania oraz zakładkę w formie tasiemki. Dodatkowo do pomocy włożony między kartki czeka liniuszek (tak, tak, dla tych co jeszcze pamiętają).

 

 

     Młodzież wypożycza ją na takich samych zasadach jak inne książki. W wypożyczonej „Książce do… napisania” każdy możne wpisać swój wiersz, opowiadanie, reportaż, przygodę z podróży, wakacji, udziału w imprezie (np. koncert, wyjście do teatru itp.) – tekst, którym młody człowiek chce się podzielić z innymi. Dodatkowo wpis można ilustrować ręcznie wykonanym rysunkiem, wyklejanką, czy też każdą dowolną techniką jaka młodemu twórcy przyjdzie do głowy. Praca może być anonimowa lub zakończona podpisem autora.


     Autor nowego wpisu oddaję książkę do biblioteki. Następny wypożyczający książkę czyta wpisy poprzedników i wykonuje własny. W ten sposób młodzi autorzy (przyszli pisarze?) tworzą niepowtarzalną, unikatową książkę, która pozostaje w zasobach biblioteki. Po jej zapisaniu powstaje następna, następna i… następna.

 

 

Więcej na: www.KsiazkaDoNapisania.pl

 

 • Kontakt

  I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

  ul. Armii Krajowej 7

  49-300 Brzeg

   

  tel. 77- 416-36-25

  fax 77-424-21-43

   

  e-mail: lo1brzeg@wodip.opole.pl